Kategoria: Opowiadania / Życie codzienne

Ponad 26 tysięcy dzieci należy do programu „Dzieciaki Mleczaki”

Program „Dzieciaki Mleczaki”, będący inicjatywą Polskiej Izby Mleka, może pochwalić się już ponad 26 tysiącami dzieci, które przystąpiły do programu w ciągu niespełna roku jego trwania.
Program przygotowany z myślą o najmłodszych, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w całej Polsce. W jego ramach dzieci otrzymują materiały edukacyjne, które zawierają ciekawe informacje o wartościach odżywczych zarówno mleka, jak i produktów mlecznych. Bezpłatne materiały przygotowują doświadczeni metodycy, którzy dopasowują wszystkie zadania i ćwiczenia specjalnie do wieku i umiejętności maluchów oraz tworzą łamigłówki i zabawy w taki sposób, aby uczyły poprzez zabawę. Dzieci, rodzice i nauczyciele uzyskują również dostęp do strony internetowej, pełnej ciekawych informacji, gier i zabaw dla najmłodszych. Uczestnikom programu dedykowane są także liczne konkursy, które zachęcają do zabawy i twórczej improwizacji.
- Dzieciaki Mleczaki to projekt będący uzupełnieniem trzyletniej kampanii MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA realizowanej przez Polską Izbę Mleka, a skierowanej do uczniów szkół podstawowych i najmłodszych gimnazjalistów – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. – Chcemy, by o walorach mleka w ciekawy sposób dowiedziały się także najmłodsze dzieci, a Dzieciaki Mleczaki jest wyjątkowo prostym, kolorowym i ciekawym projektem skierowanym właśnie do tej grupy wiekowej dzieci. Dzieci go lubią, utożsamiają się z mlecznymi bohaterami, bawią się i uczą o tym, jak ważne jest mleko.
Program realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Funduszu Promocji Mleka oraz środków Polskiej Izby Mleka. Objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia na stronie www.dzieciakimleczaki.pl, można znaleźć, wyjątkowe karty pracy o tematyce zimowej i świątecznej.
Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola i szkoły do aktywnego uczestnictwa w programie.


Komentarz
    Aby dodać komentarz musisz być zalogowany    

Galeria rysunków - najnowsze
Galeria prac plastycznych - najnowsze

Najnowsze opowiadania2