Kategoria: Opowiadania / Opowieści niesamowite

Bajka dla siostry :D

Białe róże
Za siedmioma lasami, za siedmioma górami, leżało potężne królestwo. Mieszkała w nim księżniczka o imieniu Zara. Miała cztery siostry: Łucję, Karolinę, Zdradę oraz Klinę.
Księżniczki miały objąć władzę nad królestwem po śmierci ojca, lecz ten nie potrafił wybrać najlepszej z nich.

Pewnego dnia, król poważnie się rozchorował. Gdy czuł, że niedługo umrze, postanowił napisać testament:
Testament: W związku z moją chorobą, królestwo powierzam najstarszej z moich córek – Łucji. Następnej w kolejności – Karolinie –oddaję osła oraz zamek zastępczy. Zdradzie daję zwierzęta z moich ogrodów zoologicznych. Klina otrzymuje moje muzea. Natomiast Zarze – najmłodszej – ulubione kwiaty królowej, białe róże.
Po śmierci ojca dziewczyny ułożyły sobie życie: każda ze swoim dziedzictwem. Zara, która dostała jedynie białe róże, również cieszyła się z prezentu. – ojciec nie kochał cię tak jak nas!!! Ha!! Dostałaś tylko… białe róże!!!- śmiały się księżniczki. Jednak Zara broniła się jak tylko było można-przestańcie!!! To ulubione kwiaty mamy!!! Jestem pewna, że są …… magiczne..!-. Księżniczki rechotały się za każdym razem, gdy zobaczyły siostrę, lecz tej nie obchodziło zdanie sióstr. Oglądała białe róże za każdym razem, kiedy usłyszała durną odzywkę.
Pewnego jednak dnia, księżniczka usiadła w kuchni i zaczęła rozmyślać…. Nagle myśli przerwała jej jedna z kucharek- Księżniczko…ja myślę…..że te ..yyy… te róże są… yyyyyy…-. No wyduś to z siebie Melody!!!- powiedziała zaciekawiona Zara- powiedz, powiedz!!!-. –ja… yyyy… Ja myślę, że te roże są magiczne….Powinna panienka wypowiedzieć życzenie!!! Tak!!- krzyknęła Melody, po czym zawstydzona zakryła patelnią twarz. Lekko rozbawiona Zara przypomniała sobie testament. Po chwili namysłu odparła- dobrze, wypowiem życzenie, wierzę, że się spełni!!!-, po czym złapała kucharkę za dłoń i powiedziała szeptem – Chcę….chcę, abyśmy ja i Melody zamieszkały w cudownym zamku, pełnym złota, srebra i…..i…. i mnóstwa białych róż!!!!-. Ku jej zdziwieniu powietrze zawirowało, a ich zaskoczone oczy, ujrzały piękny, biały zamek, z którego okien wystawały białe róże…

Dziewczęta weszły do zamku, a lokaje i służba jak na komendę podbiegły do Zary i Melody.- Królowo Zaro, panno Melody… proszę za mną-, po czym oprowadził je po zamku. Znajdowało się w nim pełno złota i srebra, a przede wszystkim, białych róż……
Zara została królową, a Melody jej zaufaną doradczynią.
Na cześć królowej Zary, wybudowano pierwszy sklep z modą i rzeczami kosmetycznymi, o nazwie ,,Zara”. Natomiast na cześć Melody, nazwa ,,długi rytm’’ została zastąpiona słowem ,, melodia ’’.
Historia ta jest prawdziwa, lecz naprawdę, trudno uwierzyć, że wszystko stało się przez kolczaste, białe róże….

Koniec!!!!!!

Autor: Elena  lat: 12
karcia
Data komentarza: 2011-10-15 12:17:22

Świetne opowiadanie. Bardzo mi się spodobało!!!:-))

Skomentuj

Galeria rysunków - najnowsze
Galeria prac plastycznych - najnowsze

Najnowsze opowiadania2